تاثیر آلودگی هوا بر پوست

تاثیر آلودگی هوا بر پوست

قبل از خرید حتما توضیحات را کامل مطالعه نمایید

صفحه اصلی
راهنما
محصولات
لیست فروشگاه ها
درباره ما
قوانین
نقشه سایت
تماس با ما

تاثیر آلودگی هوا بر پوست

رایگان قیمت
تاثیر آلودگی هوا بر پوست

تاثیر آلودگی هوا بر پوست


تاثیر آلودگی هوا بر پوست

آلودگي هوا واقعيت دنياي ماشيني ماست و آثار زيانبار آلودگي هوا نه تنها قلب و عروق و ريه‌ها را مورد هدف قرار مي‌دهد، بلکه بر ديگر اعضاي ما به ويژه پوست که بزرگ‌ترين ارگان بدن و اولين سد دفاعي در مقابل عوامل بيماري‌زاي محيطي است، نيز تاثير سوء دارد...

 درواقع مي‌توان گفت پوست هدف اصلي ذرات آلوده در اتمسفر است که منجر به بروز تومورها و آلرژي مي‌شود. پوست يک محافظ بدن از عوامل خارجي سمي مانند اشعه ماوراي‌‌بنفش، عوامل شيميايي سمي يا آب آلوده است. اثرات فوري آلاينده‌هاي محيطي بر پوست مي‌تواند به شکل بروز آکنه، درماتيت تماسي و پيگمانتاسيون يا بي‌رنگي بخشي از پوست، ناشي از واکنش‌هاي شيميايي و سرطان پوست باشد.

يکي از آلاينده‌هاي محيطي فرمالدييد است که با بروز تهوع و تحريک پوست و چشم همراه است و هيچ محدوده استانداردي براي اين ذره وجود ندارد. بنابراين بايد از تماس با آن به کلي اجتناب کرد. آلاينده نه تنها از طريق جذب پوستي که از راه تنفس و خون نيز جذب مي‌شود و به راحتي قابل دفع نيست.

از آسيب‌هاي ديگر آلاينده‌ها مي‌توان به بروز خارش، کهير، اگزماي دست و صورت، بروز زخم‌هاي سطحي به خصوص در افراد دچار بيماري‌هاي مزمن مانند ديابت، خشکي پوست و حتي ترک‌لب اشاره کرد. عوارض درازمدت آلاينده‌ها از جمله بروز چين و چروک يا پيري زودرس، ريزش غيرطبيعي موها، گودي و تيرگي اطراف چشم و مهم‌تر از همه آغاز بدخيمي‌هاي پوستي در ميانسالي است. آلاينده‌هاي محيطي از طريق تاثير مستقيم يا اختلالات هورموني در افراد مي‌توانند بر پوست تاثير بگذارند. شايد شما هم خشکي و غيرشادابي و کدري پوست خود را در اين هواي آلوده تجربه کرده باشيد. رعايت نکات زير در پيشگيري از اثرات سوء‌آلاينده‌ها موثر است. از جمله:

- پوشيدن دستکش نخي روشن،

- استفاده مرتب و مکرر از ضدآفتاب مناسب نوع پوست،

- عدم تماس دست آلوده با سايرين به ويژه کودکان،

- شست‌وشوي کامل دست و صورت با شوينده‌هاي ترجيحا غيرصابوني که PH متناسب‌تري با پوست دارند.

- استفاده از مرطوب‌کننده‌هاي ملايم جهت حفظ آب اپيدرم و پيشگيري از بروز خارش و اگزما،

- کاهش مصرف مواد آرايشي و معطر،

- در صورت وجود زخم روي پوست تا حد ممکن زخم‌ها را با پمادهاي ترميم‌کننده و ضدعفوني‌کننده بپوشانيد تا از رسوب آلاينده‌ها روي آنها و به دنبال آن تاخير در ترميم زخم پيشگيري کنيد.

- مصرف شير و لبنيات تازه خصوصا فرم پروبيوتيک با پيشگيري از تاثير منفي سرب بر باکتري‌هاي روده مي‌تواند در حفظ دفاع بدن عليه آلاينده‌ها موثر باشد.

- استحمام روزانه و شست‌وشوي موها که در شادابي پوست و مو موثر خواهد بود.

منبع


محصولات سلامت پوست و مو

خرید

پرداخت آنلاین
درصورت نداشتن ایمیل از ایمیل زیر استفاده کنید

zeefile.ir@gmail.com

mouse corsair

بازار اجتماعی باسلام

25,000 تومان تخفیف خرید اول

ثبت نام رایگان